Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Fakultativní výlety

Fakultativní výlety v oblasti Istrie

Projížďka na lodi: panoramatická projížďka podél pobřeží. cca 20 EUR
Rybí piknik na lodi: plavba lodí na ostrov Cres na pláž Dragozetiči (3/4 hod.), koupání, oběd na lodi. Plavba do města Cres (1,5 hod.), prohlídka města a osobní volno. Plavba zpět do Rabace (2 hod.). cca 30 EUR
Istratour: okruh po 3 nejnavštěvovanějších městech Istrie. Pula - nejcennější památky z doby římské. Poreč - lázeňské město s Eufraziovou bazilikou ze 6. st., památka Unesco. Rovijn - město umělců, považované za nejkrásnější město na Istrii. V porgramu je pravý sváteční istrijský oběd. Tato tři města - Pula, Poreč, Rovijn - můžete navštívit i jednotlivě v krátkých výletech. cca 45 EUR
Benátky: autobusem do Poreče nebo Rovinje, rychlou moderní klimatizovanou lodí do centra Benátek. Prohlídka nám. sv. Marka, Ponte Rialto. cca 70 EUR
Brijuni: autobusem do Rovinje, prohlídka. Rychlou moderní klimatizovanou lodí na ostrovy Brijuni. Prohlídka národního parku Brijuni vláčkem, návštěva Titovy vily. cca 65 EUR
Plitvická jezera: celodenní výlet do národního parku Plitvická jezera pod záštitou Unesco. cca 67 EUR
Postojna: návštěva světoznámých krasových jeskyní Postojanska jama. Uvnitř jeskyně se jede vláčkem. cca 45 EUR
Krk tour: návštěva románského města Krk, kláštera a muzea na ostrově Košljun, ochutnávka vína ve Vrbniku. V programu je i oběd. cca 55 EUR

Informace

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština, náboženství převažuje římskokatolické. Většinu obyvatel představují Chorvaté; národnostními menšinami jsou Srbové, Bosňané, Slovinci, Maďaři, Češi, Italové a Albánci. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb a měnou je chorvatská kuna (1kuna = 100lip).
Chorvatsko je oblíbeným cílem turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér, ale i díky kulturním a historickým památkám, kouzelné přírodě a průzračně čistému moři.

Cestovní doklady

Jako cestovní doklad je možné použít platný cestovní pas, přičemž chorvatské orgány požadují, aby platnost cestovního dokladu byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu občana ČR (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou) a to v případě cestování do tohoto státu pozemní cestou.
Ministerstvo vnitra České republiky doporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem byl vybaven vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkaze rodičů. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.
Ministersvo vnitra Chorvatské republiky povoluje, aby dítě, zapsané v pase rodiče, vstupovalo na území Chorvatska bez vlastního dokladu (dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku).
Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl sebou písemný souhlas zákonného zástupce (souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem zákoného zástupce).

Ubytování - hotely

V Chorvatsku nabízíme ubytování v oblasti Dalmacie

Letovisko Hvar - Jelsa

Hotel Hvar*** - autobusem
Hotel Hvar*** - vlastní doprava Hotel Hvar se nachází v malebném městečku Jelsa na jednom z nejkrásnějších chorvatských ostrovů Hvar. Je obklopen olivovými háji a poskytuje nezapomenutelný výhled na zdejší levandulová a rozmarýnová pole a samozřejmě i na moře.


Letovisko Primošten

Hotel Zora*** - autobusem
Hotel Zora*** - vlastní doprava Hotel Zora se nachází na malebném poloostrově Raduca, který hojně pokrývá piniový háj. Nabízí malebný výhled na městečko Primošten, od kterého je vzdálený pouhých 5 minut chůze. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky pro děti i dospělé.


Istrie

Letovisko Rabac

Hotel Marina** - autobusem
Hotel Marina** - vlastní doprava Hotel Marina se nachází jen 50 m od oblázkové pláže a rabacké promenády, po které je to pouze pár minut chůze do centra městečka Rabac. V základní ceně je ubytování ve dvoulůžkových pokojích bez přistýlky.
Hotel Sanfior**** - vlastní doprava V okolí hotelu jsou krásné oblázkové pláže s průzračnou vodou a borovicovými lesíky, které zajišťují chládek a stín. V základní ceně jsou dvoulůžkové pokoje bez přistýlky.
Komplex Miramar Allegro*** - autobusem
Komplex Miramar Allegro*** - vlastní doprava Návštěvníci zde ocení křišťálově čisté moře, výhled na Kvarnerský záliv i chládek a stín borovic. Standartní dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a televizí jsou pouze pro 2 osoby.


Letovisko Pula

Aparthotel Splendid*** - autobusem
Aparthotel Splendid*** - vlastní doprava Resort Splendid se nachází v oblasti Zlaté Stijene, jen 3 km od historického centra města Pula, na pobřeží s krásným výhledem. Ubytování je zajištěno v nově zrekonstruovaných apartmánech pro 2-4 osoby.


Letovisko Poreč

Hotel Delfin** - autobusem
Hotel Delfin** - vlastní doprava
Hotel Delfín se nachází na slunném poloostrově, rozvětveném na několik křídel. Centrum města Poreč je vzdálené necelých pět kilometrů.

Podnebí

Chorvatsko je pod vlivem třech klimatických pásem; ve vnitrozemí převládá mírné kontinentální podnebí, částečně i horské, zatímco na jadranském přímoří je příjemné středozemní klima s mnoha slunečními dny; suchá a horká léta, mírné a vlhké zimy.
Průměrná teplota ve vnitrozemí: leten -2 až 0°C, a o něco nižší ve vyšších polohách, srpen 20 a kolem 12°C v nejvyšších polohách. Průměrná teplota u moře: leden 5 až 9°C, srpen 22 až 25°C; teplota moře je v zimě 12°C a v létě kolem 25°C.

Jídla

Chorvatská kuchyně je velmi různorodá. V místním jídelníčku najdeme orientální vlivy smíšené se středomořskými a evropskými.
Určit chorvatské národní jídlo není jedoduché, jelikož každá oblast má své vlastní speciality, ale většinou se shnodnou na pršutu (sušná šunka).
Na stole by neměly chybět ryby, mořské plody, olivy nebo čerstvá i dušená zelenina a chorvatský olivový olej.

Nealkoholické nápoje

Oblíbeným nealkoholickým nápojem je káva. Podává se v malých šálcích a je velmi silná. Dále ovocné šťávy a minerální vody.

Alkoholické nápoje

Chorvatsko je známé množstvím kvalitních stolních vín, v oblibě mají i pivo. Chorvaté mají rádi silné alkoholické nápoje, jde především o ovocné pálenky (rakije, tavarice, loza...).

Nákupy

Nejlepším místem pro nákupy jsou trhy - nejen pro příznivé ceny, ale již pro samotný zážitek autentického místního života. Na trhu se smlouvá, ale nezapomeňte, že smlouvání je hra, nikoli souboj, a užijte si atmosféru.

Suvenýry

Mezi suvenýry, které si můžete z Chorvatska přivézt patří korály, keramika, marčič (tradiční šperk), kravata, olivový olej, levandule, víno.

Řazení:     dle ceny,     termínu,     destinace
Hotel Splendid pohled

Aparthotel Splendid*** - autobusem

autokarem
Chorvatsko - Istrie - Pula
07.09. - 16.09. 9 890 ,- od 9 090,-
07.09. - 16.09. 9 890 ,- od 9 090,-
více termínů ...

Resort Splendid se nachází v oblasti Zlaté Stijene, jen 3 km od historického centra města Pula (Chorvatsko, Istrie), na ...

beze stravy polopenze
3. a 4. os. na přist. pobyt zdarma
Hotel Splendid pohled

Aparthotel Splendid*** - vlastní doprava

autokarem
Chorvatsko - Istrie - Pula
08.09. - 15.09. 7 790 ,- od 6 990,-
08.09. - 15.09. 7 790 ,- od 6 990,-
více termínů ...

Resort Splendid se nachází v oblasti Zlaté Stijene, jen 3 km od historického centra města Pula (Chorvatsko, Istrie), na ...

beze stravy polopenze
3. a 4. os. na přist. pobyt zdarma
Hotel Delfin - pohled

Hotel Delfin** - autobusem

autokarem
Chorvatsko - Istrie - Poreč
31.08. - 09.09. 11 470 ,- od 10 090,-
31.08. - 09.09. 11 790 ,- od 10 090,-
07.09. - 16.09. 9 970 ,- od 8 590,-
více termínů ...

Hotel Delfín se nachází na slunném poloostrově, rozvětveném na několik křídel. Centrum města Poreč (Chorvatsko, Istrie) ...

Last minute
polopenze
1. dítě na přist. pobyt zdarma do: 12 letNově zařazeno v naší nabídce !