Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
- 
- 
Nebyly nalezeny žádné zájezdy
Více o destinaci

Chorvatsko je jedním z nejmladších států a žije v něm okolo 4,8 milionů obyvatel. Z toho více než 78 % je Chorvatů, převládající náboženství je římsko-katolické (76,5 %). V Chorvatsku se mluví chorvatským jazykem a píše se latinkou.Rozloha země je 56 500 km² na pevnině a dalších 32 000 km² patří přilehlému moři, k Chorvatsku patří s výjimkou úplného jihu takřka celé pobřeží Jaderského moře. Pobřeží Chorvatska je nejčlenitější ze všech zemí okolo Středozemního moře. Chorvatsko jako jedna z ekologicky nejzachovalejších zemí drží rekord v počtu národních parků. Má jich osm. Čtyři v horské oblasti – Risnjak, Paklenice, Plitvická jezera a Sjeverni Velebit, a čtyři pobřežní – Kornati, Mljet, Brijuni a Krka.


Istrie je největším poloostrovem Chorvatska. Nejvyšší část Istrie tvoří pohoří Učka na SV, nejvyšší vrchol dosahuje 1396 m. Pohoří je vápencového původu, a proto se této části někdy říká Bílá Istrie. Část mezi Labinem, Savudrií a Terstem je tvořena vápencem a jíly, a právě ty jí daly pojmenování Šedá Istrie. Jižní polovina Istrie má výraznou červenou půdu, která je velmi úrodná. Červené zabarvení jí dodávají oxidy železa.


Rabac je původně rybářský přístav. Mezi dvěma světovými válkami se z přístavu vyvážela i bauxitová ruda. V šedesátých letech minulého století zde začala výstavba velkých hotelů i soukromých vilek, využívaných během letních měsíců k pronájmu a rekreaci turistů. Pro svou krásnou polohu je nazýván Perlou Kvarneru.


Městečko Labin leží na kopci, pouze 6 km od Rabacu, odkud jezdí několikrát denně místní autobus. Do Labinu se celkem příjemně dostanete i pěšky po kratší turistické stezce, která vede zalesněnou strání. Z Labinu je nádherný pohled na moře i na istrijskou krajinu směrem do vnitrozemí. Starý historický Labin je typické městečko ilyrského původu, obklopené hradbami ze 16. stol.


Pula je vzdálena od Rabacu 45 km, leží na jižní špičce istrijského poloostrova na pomezí Kvarnerského a Benátského zálivu. Je největším městem na Istrii, žije tady kolem 80 000 obyvatel, nachází se tu důležitý přístav a loděnice. Obdivována je hlavně kvůli římským památkám. Nejvýznamnější památkou z doby antického Říma je amfiteátr (Chorvati mu říkají aréna), svou velikostí šestý na světě. Je to druhá nejlépe dochovaná stavba z římského období v Chorvatsku (po Diokleciánově paláci ve Splitu). Amfiteátr byl postaven v 1. st. před n. l. a podle vyprávění ho dokončil císař Vespasián na přímluvu své přítelkyně Cenidy, rodem z Puly.


Národní park Brijuni je souostroví skládající se ze dvou větších a dvanácti menších ostrovů nedaleko Puly. Oplývá vzácnými rostlinami a živočišnými druhy a je tu rovněž množství mimořádných historických památek, zejména z antického, římského a raně byzantského období. Součástí národního parku je také zoologická zahrada. Mezi dvěma světovými válkami patřily Brijuni mezi nejexkluzivnější turistické ostrovy. Svou vilu tu měl i bývalý jugoslávský představitel, maršál J.B. Tito.


Národní park Plitvice leží uprostřed zalesněné hornaté krajiny se stupňovitě umístěnými 16 jezery a mnoha jezírky s krystalicky čistou vodou. Voda do nich přitéká četnými říčkami a potoky a jezírka jsou navzájem spojena kaskádami a vodopády. Voda vymílá skály, usazuje se z ní magnezium a vápník a spolu s mechy se tu usazuje speciální vrstva travertinu. Tak neustále rostou různé bariéry, kaskády, kanály a přehrady a zanikají druhé. Jedná se o biodynamický proces, který představuje atrakci prvního řádu. Jsou zde i jeskyně. Vysoký les má často podobu pralesa s bohatou květenou a zvířenou (srnky, medvědi, vlci, divočáci, divoké kočky, ve vodě různé ryby i pstruzi).


V cizině i u nás se občas tvrdí, že Plitvická jezera vděčí za svou slávu 60. létům, kdy posloužila jako exteriér pro natáčení slavné série filmů o Vinnetouovi. Není to přesné, protože se sem začalo jezdit již o sto let dříve. První “návštěvnický dům” byl uveden do provozu v roce 1862. Národní park byl ustaven roku 1928 a roku 1949 rozšířen. Na seznamu přírodních dědictví UNESCO je od roku 1979. Jeho oficiální název je Nacionalni park Plitvička jezera.


Krasový areál Postojná má 27 km dlouhý systém chodeb v podzemních jeskyních a jejich rozlehlost umožňuje i prohlídku zvláštním vlakem. Trasa vláčku je dlouhá asi 2 km. Díky dobré akustice se tady čas od času pořádají v “koncertním sále” koncerty. Kapacita tohoto sálu je neuvěřitelných 10 000 lidí. Postojna jama – jak se jeskyně označuje ve slovinštině – patří mezi světově nejproslulejší a nejnavštěvovanější jeskyně. Jeskyně je pokladnicí podpovrchových krasových jevů a uchvacuje svou nádherou zahrady štíhlých filigránských stalaktitů, gigantických stalagmitů, opon a vodopádů a další sintrové výzdoby, jejíž množství a variabilita těžko hledá ve světě konkurenta. Unikátním obyvatelem tamních vod je tzv. člověška – proteus anguinus – zvláštní forma obojživelného živočicha, schopného přežít pouze ve věčném tichu a tmě podzemního světa.


V Lipicích je proslulý hřebčinec bílých lipicánů, kteří se rodí šedí nebo černí. Hřebčinec byl založen v r. 1570 Habsburky. Od té doby zásoboval hřebčinec, který leží na hranici nedaleko od Terstu, bílými lipicány vídeňský dvůr. Lipicány můžeme obdivovat ve Vídni, ve španělské jezdecké škole dodnes. Koně, které se dnes předvádějí ve Vídni ovšem nepocházejí z Lipice.


Rovinj, město umělců je patrně nejhezčí městečko Istrie. Zmínka o něm je už ze 7. stol. Má velice malebnou polohu, původně celé město leželo na ostrově a teprve v 18. století bylo spojeno s pevninou.


Z památek vyniká kostel sv. Eufemie z 18. stol. se zvonicí, která je kopií zvonice z náměstí sv. Marka v Benátkách. Dalšími památkami jsou radnice a městská brána ze 17. století nebo Pretorův palác ze 16. století. Rovinj je zároveň přístav, obdobně jako Poreč a Pula. Hledáte-li mořské muzeum, najdete je právě v Rovinji.


Původně se Rovinj (stejně jako Piran a Koper) nacházel na ostrově. S pevninou byl spojen až v 18. stol. V době benátské nadvlády se Rovinj vyvinul v důležitý přístav a obchodní centrum. V období rakousko-uherského panství ztratilo město svůj velký význam, protože v Pule byl vybudován největší vojenský přístav Rakouska-Uherska a stal se tak nejdůležitějším městem na Istrii.


Limski kanal je asi 9 km hluboký záliv moře do pevniny, připomíná norské fjordy. Má průzračnou azurovou vodu a pěstují se v něm ústřice. Chcete-li pokračovat z Rovinje do Poreče, musíte tento “hraniční kanál”objet.


Poreč má dlouhou a bohatou historii, celé je jednou bohatou památkovou klenotnicí. Poreč si zachoval starý antický půdorys, dodnes se jedna z hlavních ulic jmenuje Dekamanská, což je obvyklý název hlavní římské ulice ve směru východ-západ (kolmá na ni byla u Římanů Cargo).


Hlavní pamětihodností Poreče je Eufrasiova bazilika, postavená v polovině 6. století v byzantském stylu. Bazilika má cenné mosaiky - obdoba mosaik z italské Ravenny. Je postavena na místě, kde už ve 3. století stál starý kostel, zbytky jeho základů jsou dodnes zachovány.


V Poreči najdete i zbytky antických chrámů Marse a Neptuna z 1. století, ale i další středověké a pozdější památky.


Naproti přístavu se nachází známý ostrov Sveti Nikola s hotelovými komplexy Fortuna a Istra. V okolí Poreče je plno rekreačních center, nejznámější jsou Plava a Zelena Laguna, Luna a Lanterna.


Opatija (it. abbazia) znamená opatství a podle zdejšího opatství bylo nazváno i pozdější město. Lázně byly jedním z prvních letovisek na pobřeží Jaderského moře a hlavně v 19. stol. prosluly jako mondénní středisko lepší společnosti. Roku 1860 sem přijela na radu lékařů Marie Anna, manželka excísaře Ferdinanda I., Dobrotivého, aby se léčila koupelemi v mořské vodě a procházkami po břehu. Všechno mělo zůstat přísně utajené, ale nezůstalo - slídiví novináři existovali již v 19. století. Co bylo dobré pro bývalou první ženu císařství, stalo se lákavé i pro vídeňskou smetánku, otevřela se železnice, která spojovala nejdříve Vídeň a Terst a od roku 1873 fungovala přípojka do Rijeky a Opatije, vystavěly se první skvělé hotely jako Kvarner, Bellevue nebo Imperial. Svého času tu opakovaně pobývali Anton Čechov, James Joyce, Franz Lehár, Giacomo Puccini, Gustav Mahler nebo tanečnice Isadora Duncanová. Subtropická flóra, prostorné parky, příjemné klima a spousta hotelů z rakousko-uherské éry přitahují turisty dodnes. Samozřejmě, že se staví nové hotely a město se neustále modernizuje, ale doba kočárů, královen a princezen je nenávratně pryč, a s ní i někdejší sláva Opatije.


Rijeka je po Záhřebu a Splitu třetím největším městem Chorvatska s asi 200 000 obyvateli. Město je důležitým dopravním uzlem a nejdůležitějším přístavem země. V Rijece najdete architektonické památky od doby římské, přes středověk a barok až po dnešek. Historické centrum se bohužel nezachovalo v původním stavu. Spíše se dochovaly jen jednotlivé památky nebo budovy, mezi kterými jsou postaveny budovy nové, takže celkový dojem z města pro turistu není až tak příznivý.


Pozůstatky Liburnského limesu - zbytky římského opevnění budované od 2. st. př.n.l. do 4. stol. n.l.. Představují archeolog. památku evropského významu.


Motovun - malebné městečko na svazích asi 300 m vysokého kopce nad údolím řeky Mirny. Město si takřka beze změn zachovalo středověkou strukturu, převládají památky ze 13. stol. Město je dodnes obehnáno hradbami, stejně jako je obehnáno vlastními hradbami i podhradí. Po hradbách je možno se procházet a kochat pohledem do údolí s vinicemi. Do centra města se dostanete renesanční branou ze 16. stol. Protože údolí je tektonického původu, jsou v okolí teplé sírné a radioaktivní prameny.