Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Fakultativní výlety

Fakultativní výlety v oblasti Istrie

Projížďka na lodi: panoramatická projížďka podél pobřeží. cca 20 EUR
Rybí piknik na lodi: plavba lodí na ostrov Cres na pláž Dragozetiči (3/4 hod.), koupání, oběd na lodi. Plavba do města Cres (1,5 hod.), prohlídka města a osobní volno. Plavba zpět do Rabace (2 hod.). cca 30 EUR
Istratour: okruh po 3 nejnavštěvovanějších městech Istrie. Pula - nejcennější památky z doby římské. Poreč - lázeňské město s Eufraziovou bazilikou ze 6. st., památka Unesco. Rovijn - město umělců, považované za nejkrásnější město na Istrii. V porgramu je pravý sváteční istrijský oběd. Tato tři města - Pula, Poreč, Rovijn - můžete navštívit i jednotlivě v krátkých výletech. cca 45 EUR
Benátky: autobusem do Poreče nebo Rovinje, rychlou moderní klimatizovanou lodí do centra Benátek. Prohlídka nám. sv. Marka, Ponte Rialto. cca 70 EUR
Brijuni: autobusem do Rovinje, prohlídka. Rychlou moderní klimatizovanou lodí na ostrovy Brijuni. Prohlídka národního parku Brijuni vláčkem, návštěva Titovy vily. cca 65 EUR
Plitvická jezera: celodenní výlet do národního parku Plitvická jezera pod záštitou Unesco. cca 67 EUR
Postojna: návštěva světoznámých krasových jeskyní Postojanska jama. Uvnitř jeskyně se jede vláčkem. cca 45 EUR
Krk tour: návštěva románského města Krk, kláštera a muzea na ostrově Košljun, ochutnávka vína ve Vrbniku. V programu je i oběd. cca 55 EUR

Informace

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština, náboženství převažuje římskokatolické. Většinu obyvatel představují Chorvaté; národnostními menšinami jsou Srbové, Bosňané, Slovinci, Maďaři, Češi, Italové a Albánci. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb a měnou je chorvatská kuna (1kuna = 100lip).
Chorvatsko je oblíbeným cílem turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér, ale i díky kulturním a historickým památkám, kouzelné přírodě a průzračně čistému moři.

Cestovní doklady

Jako cestovní doklad je možné použít platný cestovní pas, přičemž chorvatské orgány požadují, aby platnost cestovního dokladu byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu občana ČR (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou) a to v případě cestování do tohoto státu pozemní cestou.
Ministerstvo vnitra České republiky doporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem byl vybaven vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkaze rodičů. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.
Ministersvo vnitra Chorvatské republiky povoluje, aby dítě, zapsané v pase rodiče, vstupovalo na území Chorvatska bez vlastního dokladu (dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku).
Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl sebou písemný souhlas zákonného zástupce (souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem zákoného zástupce).

Podnebí

Chorvatsko je pod vlivem třech klimatických pásem; ve vnitrozemí převládá mírné kontinentální podnebí, částečně i horské, zatímco na jadranském přímoří je příjemné středozemní klima s mnoha slunečními dny; suchá a horká léta, mírné a vlhké zimy.
Průměrná teplota ve vnitrozemí: leten -2 až 0°C, a o něco nižší ve vyšších polohách, srpen 20 a kolem 12°C v nejvyšších polohách. Průměrná teplota u moře: leden 5 až 9°C, srpen 22 až 25°C; teplota moře je v zimě 12°C a v létě kolem 25°C.

Jídla

Chorvatská kuchyně je velmi různorodá. V místním jídelníčku najdeme orientální vlivy smíšené se středomořskými a evropskými.
Určit chorvatské národní jídlo není jedoduché, jelikož každá oblast má své vlastní speciality, ale většinou se shnodnou na pršutu (sušná šunka).
Na stole by neměly chybět ryby, mořské plody, olivy nebo čerstvá i dušená zelenina a chorvatský olivový olej.

Nealkoholické nápoje

Oblíbeným nealkoholickým nápojem je káva. Podává se v malých šálcích a je velmi silná. Dále ovocné šťávy a minerální vody.

Alkoholické nápoje

Chorvatsko je známé množstvím kvalitních stolních vín, v oblibě mají i pivo. Chorvaté mají rádi silné alkoholické nápoje, jde především o ovocné pálenky (rakije, tavarice, loza...).

Nákupy

Nejlepším místem pro nákupy jsou trhy - nejen pro příznivé ceny, ale již pro samotný zážitek autentického místního života. Na trhu se smlouvá, ale nezapomeňte, že smlouvání je hra, nikoli souboj, a užijte si atmosféru.

Suvenýry

Mezi suvenýry, které si můžete z Chorvatska přivézt patří korály, keramika, marčič (tradiční šperk), kravata, olivový olej, levandule, víno.

Nebyly nalezeny žádné zájezdy